Hospicjum domowe – wsparcie w trudnym czasie

>>Hospicjum domowe – wsparcie w trudnym czasie

Nieuleczalna choroba bliskiej osoby to bardzo trudna sytuacja, która może jednak przytrafić się każdemu. Warto wówczas rozważyć skorzystanie z usług hospicjum domowego, zapewniającego profesjonalną opiekę lekarsko-pielęgniarską bezpośrednio w domu chorego.

Nieuleczalna choroba jest za każdym razem dramatem – zarówno osoby chorej, jak i jego rodziny. W wielu sytuacjach bliscy pacjenta, pomimo największych chęci, nie są w stanie samodzielnie zaopiekować się chorym bliskim – potrzeba na to mnóstwo czasu, siły fizycznej i psychicznej, a także fachowej wiedzy. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi hospicjum domowe, czyli profesjonalni lekarze oraz pielęgniarki, którzy opiekują się chorym bezpośrednio w jego domu. Warto też raz na zawsze rozprawić się ze stereotypem, że powierzanie opieki nad umierającym rodzicem czy dziadkiem komuś „obcemu” świadczy o braku więzi czy uczuć. Otóż nie – nie świadczy. Wręcz przeciwnie – jest dowodem na to, że na ostatnim etapie życia chce się zapewnić bliskiemu profesjonalną opiekę.

Hospicjum domowe – profesjonaliści w służbie chorym i ich rodzinom

Opiekę w ramach hospicjum domowego świadczy zespół złożony najczęściej z lekarza medycyny paliatywnej, pielęgniarki, fizjoterapeuty (rehabilitanta) oraz psychologa. Członkowie zespołu nie tylko leczą, opiekują się, pielęgnują, podają niezbędne leki czy rehabilitują chorego, ale także starają się zapewnić mu jak najlepszy stan psychiczny. Z pomocy psychologicznej skorzystać może również rodzina. Co ważne, pacjent objęty opieką hospicjum domowego pozostaje w swoim własnym domu – miejscu, które dobrze zna i gdzie czuje się bezpiecznie. Pozytywnie wpływa to jego samopoczucie, pozwala łagodzić objawy czy przebieg choroby oraz utrzymuje więzi emocjonalne z rodziną. Choremu dostarczane są niezbędne leki, a w razie potrzeby – także sprzęty lecznicze czy rehabilitacyjne.

Jeśli szukacie Państwo profesjonalnej pomocy przy opiece nad nieuleczalnie chorym członkiem rodziny, zachęcamy do kontaktu -> www.ewdomed.pl/kontakt. Odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy wszystkie Państwa wątpliwości!

2018-06-29T22:52:10+02:00 29 czerwca 2018|